Keşfet

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Duyuru

Sitemiz Kurulum Aşamasında. Gördüğünüz TÜM SORUNLARI lütfen bize iletiniz. ~ Mesaj Gönder~

1.5 Yıldır Kapalı Çiçeksepeti Mağazamıza Bölge Tanımlama Bedeli Adıyla Fatura Kesildi

Hülya Koç

Yaklaşık 1.5 yıldır tüm ürünlerimiz kapalı şekilde mağazamız pasife alınmış durumda. Ancak geçtiğimiz günlerde 9 bin küsürlük bir fatura kesilmiş. Fatura için girilen açıklama ise Bölge Tanımlama bedeli. Bu fatura için ne yapabilirim? Bu bedel ne için alınıyor? Açılan kayıtlara dönüş alamıyorum.
 

BianAjans

Yönetici
Moderatör
TC Onaylı
SMS Onaylı
Katılım
11 Şub 2023
Mesajlar
87
Merhaba,

Çiçeksepetinde çok aktif değilim ancak aldığım bilgiler kapsamında bir açıklama yapmak isterim.

Çiçeksepeti tarafı Yenilenebilir Çiçek ve Çiçek kategorilerinde satış yapan satıcılara satış yapsa da yapmasa da açık olan her ilan başına Aylık 1 Kez olmak üzere Bölge Tanımlama Bedeli adı altında fatura kesiyor.

Bu kapsamda Yenilenebilir Çiçek - Çiçek kategorileri için Listeleme Bedeli olarak 6.10 TL ve aynı kategoriler için aylık Bölge Yönetim Bedeli olarak 14.24 TL'lik bir fatura kesiliyor. Rakamlar 2023 Eylül ayı içindir. Dönemsel olarak bu rakamlarda artabilir. Rakamlara KDV Dahildir.

Bu durumda örneğin Yenilenebilir Çiçek kategorisinde 100 adet ilanınız varsa 610 TL'lik bir Listeleme Bedeli ve 1424 TL Bölge Tanımlama Bedeli adı altında bir fatura ödemesi yapmanız gerekecektir.

Eğer ürün satışını durdurdu iseniz bu durumda ürün listelerini komple silmek ve hatta eğer yeniden satışa başlanmayacak ise mağazayı kalıcı olarak kapattırmak en kesin sonuç olacaktır. Bu işlemler için ve fatura itirazı için Çiçeksepeti Satıcı Destek Ekibine ulaşmanız lazım. Bu süreç zorlu olabilir ancak rakam oldukça yüksek. Kafanıza göre İade Faturası kesseniz bile firma kabul etmeyip iade edebilir.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt Ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş Yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş Yap

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar