Keşfet

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Duyuru

Sitemiz Kurulum Aşamasında. Gördüğünüz TÜM SORUNLARI lütfen bize iletiniz. ~ Mesaj Gönder~

Kamu Kurumlarından Tahsilat Yapmak Için "Borcu Yoktur" Belgesi, 31.07.2023 Tarihine Kadar Aranmayacaktır

VergiDuyuru

Moderatör
Platin
TC Onaylı
SMS Onaylı
Katılım
13 Şub 2023
Mesajlar
4
6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsili Usulü Hakkında Kanunun 22/A maddesinin Hazine ve Maliye Bakanına verdiği yetki kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarınca bazı ödemeler yapılmadan önce hak sahibinin vergi dairesine borcunun bulunmaması şartı getirilmiş ve konu ile ilgili açıklamalara Seri:A Sıra No:1 Tahsilat Genel Tebliğinde yer verilmiştir.

Anılan Tebliğde, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununa tabi kamu idareleri ve bu idarelere bağlı döner sermaye işletmeleri, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamına giren kurumlar ile bu kanunlar kapsamında bulunmayan kamu tüzel kişiliğine haiz kurumlar (mesleki kuruluşlar ve vakıf yüksek öğretim kurumları hariç) tarafından Tebliğde belirtilen 5.000 TL ve üzeri ödemeler sırasında, hak sahiplerinden vadesi geçmiş borç durumunu gösterir belge aranması gerektiği düzenlenmiştir.

17.02.2023 tarihli ve 32107 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Seri:A Sıra No:15 Tahsilat Genel Tebliği ile Seri:A Sıra No:1 Tahsilat Genel Tebliğinde değişiklik yapılarak, 06.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarınca ülke genelinde 31.07.2023 tarihine kadar (bu tarih dahil) deprem kapsamında yapacakları ödemeler sırasında hak sahiplerinden söz konusu belgenin aranmaması yönünde düzenleme yapılmıştır.

 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt Ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş Yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş Yap

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar