Keşfet

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Duyuru

Sitemiz Kurulum Aşamasında. Gördüğünüz TÜM SORUNLARI lütfen bize iletiniz. ~ Mesaj Gönder~

Pazaryerleri Artık Satış Yapamayacak Mı?

Misafir

Trendyol Milla ürünleri artık satılmayacak. Peki, Trendyol ve Hepsiburada farklı markaların ürünlerini satmaya devam edebilecek mi? Örneğin; Koton gibi bir markanın ürünlerini satacaklar mı? Bu da rekabeti zorlaştırıyor.
 

BianAjans

Yönetici
Moderatör
TC Onaylı
SMS Onaylı
Katılım
11 Şub 2023
Mesajlar
87
Merhaba,

Yasada yer alan metin "Aracı pazaryeri firmalarının kendi marka isimlerine ait olan ürünleri, başka satıcılara aracılık etmek amacıyla kurdukları pazaryerinde satışa sunması ve aracılık etmesi yasaklandı. Üreticinin değil markanın önemli olduğu bu kuralın uygulanması ile pazaryeri olarak açılan şirketlerin kendi ürünlerini öne çıkararak diğer satıcılarla haksız rekabet etmesinin önüne geçilmesi hedefleniyor." şeklinde.

Bu noktada Başka Markaların Ürünlerini Satma üzerine herhangi bir detay yok. Bu sebeple de HEPSİBURADA - TRENDYOL gibi sitelerde pazaryerinin satıştan tamamen çıkmasını beklemek yanlış olacaktır.

Ancak Trendyol Milla - Man - Modest gibi ürünler Direkt Trendyol'a Ait Markalar olmalarından dolayı artık trendyol.com sitesinde satılamayacaktır.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt Ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş Yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş Yap

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar