Keşfet

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Duyuru

Sitemiz Kurulum Aşamasında. Gördüğünüz TÜM SORUNLARI lütfen bize iletiniz. ~ Mesaj Gönder~

Shopphp E-Ticaret Altyapısı Hakkındaki Sorularınızı Cevaplıyoruz - Foruma Özel İndi̇ri̇m

BianAjans

Yönetici
Moderatör
TC Onaylı
SMS Onaylı
Katılım
11 Şub 2023
Mesajlar
87
Arkadaşlar son dönemde özellikle ShopPHP -Ticaret Altyapısı hakkında oldukça fazla soru geliyor. Altyapısını kullanıyor olmamızdan mütevellit. Bu konuda gelen soruların da kısa kısa cevaplarını vereyim, gelmesi muhtemel sorulara da cevap vereyim diye bu konuyu açıyorum. ShopPHP altyapısını almak isteyenlere de paket ücretlerinde az da olsa bir indirim sağlatabilirim. Bir de not ShopPHP e-Ticaret Sistemi ile direkt olarak bir bağım yok. Sadece Bayilik aldık. Müşterilere kurulum aşamasında indirim alıyoruz. Tercih sürecini hızlandırıyoruz.


Öncelikle hakim olduğum ve kullandığım altyapılardan bahsedeyim.
 • Kendi sitelerimizin 3 tanesinde ShopPhp 1 tanesinde QukaSoft kullanıyoruz.
 • Danışmanlık verdiğimiz firmalarda 1 Ticimax - 1 Tsoft - 2 Hipotenüs - 1 Opencart - 1 NAT Yazılım - 4 ShopPhp kullanıyoruz.
 • Şuan 2 firma için - birisi Butik birisi Spor Giyim ShopPHP için fiyat aldık. Çalışmalara başlanacak.
 • Entegresyon tarafından Entegra - PraPazar gibi firmalarla çalışıyoruz.
Altyapı seçerken Müşterinin Talepleri - Satılacak Ürünler - Ürün Grubunun Hitap Ettiği Müşteri Kitlesi - Firmanın e-Ticaret Bütçesi - Beklentiler - Ekip gibi birçok kritere bakarak e-ticaret altyapısı tercih ediyoruz. Bodoslama şu firmadan alalım, komisyonumuza bakalım durumu kesinlikle söz konusu değildir.


ShopPHP Artıları Neler?
 • Yazılım size ait. Güzel bir sunucuda yıllarca, Sunucu masrafı dışında, ek bir masraf olmadan yolunuza devam edebilirsiniz. 6 yıldır kullanan müşterimiz mevcut.
 • Maliyeti oldukça düşük. Dip paket birçok kullanıcı için fazlasıyla yeterli. 2 yıl kullansanız rakamın en düşük yıllık sistem satanlardan çok daha düşük olduğunu görebilirsiniz.
 • Sektörün eski yazılımlarından. Sağlam bir altyapısı var ve birkaç farklı firma da bu yazılım üstüne kendi isimleri ile altyapı geliştirip satıyorlar.
 • Güncellemeleri başarılı. Normal şartlarda TSOFT - TİCİMAX - İKAS - İDEASOFT gibi birçok altyapıda olmayan özellikler (Standart veya Ücretli) mevcut. Ve eklenmeye devam ediyor. Bakınız:
 • Farklı temalar ile desteklenmiş durumda. Gerçi son dönemde üretim hızı düştü ama yine de güzel temalar var.
 • Bir özelleştirme istediğiniz de gerçekten istediğiniz gibi bir modül yazılıp size sunuluyor. Bu da artı biz özellik.
 • Oldukça efektif bir panele sahip. Son V5 güncellemesi ise eski görünümü de gitti. Daha sade ve şık bir ara yüz geldi.
ShopPHP Eksileri Neler?
 • Güvenlik - Yedekleme size ait. Çünkü sizin sunucunuzda. Yapacağınız müdahalelerde sorumlu sizsiniz.
 • 7/24 Destek yok. Hafta içi 24 saat için de dönüş yapıyorlar. Ama dönüş yapılıyor. O konuda da şu ana kadar hiç sıkıntı yaşamadım. Gerçi 7/24 destek nerdeyse hiçbir firmada yok. Bunu pazarlamalarına rağmen. Bazıları müşteri hizmetleri üzerinden kayıt alıyor ama genelde teknik müdahale yine 1 günü buluyor.
 • Reklam desteği fazla olmadığı için bazı bilinir entegrasyon firmaları dışında entegrasyon desteği sunulmuyor. Şuan PraPazar ve Entegra da var. Diğerleri henüz eklemedi.
 • Wordpress sistemlerdeki gibi Otomatik Güncelleme yok. Tabi bunun sebebi güvenlik. Sistemde açık kapı bırakmamak adına alınan bir karar. Güncellemeleri manuel olarak firmadan alıp sunucu üzeriden yapmanız lazım. Zaten güncellemeler paketler halinde 1-2 ayda bir derlendiği için bu da sorun olmuyor.
Bizim İçin Önemli Taraflarından birisi de İNFLUENCER SİSTEMİ. Geliştirme yapılması için baskı yaptığımız bir modül. TRENDYOL * HEPSİBURADA sisteminde, Satış başı komisyonla müşterileri sisteme yönlendiren ve bunun üzerinden kazanç sunan bir sistem. Çalıştığımız firmalar için bu sistemi aktif edeceğiz. Elimizdeki influencer desteği ile de sürecin iki tarafını da kontrol edip yola devam edeceğimiz bir sistem kurguluyoruz firmalara.Bunlar dışında sorularınız varsa LÜTFEN KONU ALTINDAN sorunuz. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.


Paket almak isteyenler iletişime geçebilirler. SADECE PAKET ÜCRETLERİNDE cuzi bir indirim sağlarız. MODÜL ve TEMALARDA çok bir işlem yapamıyoruz.1852369612.png

1326575577.png
3683110755.png

4178369198.png1312592043.png

3980640333.png
1624151892.png2268837528.png
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt Ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş Yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş Yap

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar