Keşfet

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Duyuru

Sitemiz Kurulum Aşamasında. Gördüğünüz TÜM SORUNLARI lütfen bize iletiniz. ~ Mesaj Gönder~

Siparişlerinize İstinaden Fatura Yükleme Süreçleri - Trendyol

PazaryeriDuyuru

Moderatör
Katılım
15 Mar 2023
Mesajlar
35
Değerli İş Ortağımız,

Elektronik Ticaret Aracı Hizmet Sağlayıcı ve Elektronik Ticaret Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik’in 5. maddesinin 6. fıkrası uyarınca Trendyol üzerinden satışını yaptığınız ürünler için 213 sayılı Vergi Usul Kanunu başta olmak üzere ilgili mevzuat hükümleri uyarınca fatura veya fatura yerine geçen belge düzenlemek ve bu belgeleri Trendyol'un sunduğu alandan yüklemekle veya müşterilere göndermekle yükümlü olduğunuzu bildiririz.

Fatura yüklemek için 3 farklı yöntem bulunmaktadır:

  1. Sipariş & Kargo ekranından tüm siparişlerinizi görüntüleyin.
  2. Fatura sütununda yer alan Fatura İşlemleri → Fatura Bilgileri alanından müşteri bilgilerini görüntüleyin ve faturanızı oluşturun.
  3. Hazırladığınız faturaları Fatura İşlemleri → Fatura Yükle alanından yükleyin.
  4. Yüklediğiniz faturalar otomatik olarak müşterilere e-posta ile gönderilmektedir, ayrıca müşteriye fatura göndermenize gerek yoktur.
mailservice


  • ekranında Fatura İşlemleri → Fatura Bilgileri alanında yer alan kriptolu müşteri e-posta adresine siparişinize ait faturayı yollayabilirsiniz.


  • Entegratör firma veya kendi yazılımınız üzerinden oluşturacağınız fatura iletime servisi ile işlemi sağlayabilirsiniz. Bu servisin kurulumuyla alakalı detaylı bilgiye adresinden ulaşabilirsiniz.


  • Trendyol E-Faturam kullanan iş ortaklarımızın farklı bir işlem yapmasına gerek yoktur. E-Faturam kullanan satıcıların faturaları otomatik olarak sistemde saklanmaktadır. E-Faturam hakkında detaylı bilgiye üzerinden ulaşabilirsiniz.
Fatura yüklediğiniz siparişleriniz için Fatura sütununda “Faturayı Gör” alanı aktifleşecektir, bu alandan fatura yükleyip yüklemediğinizi veya daha önceden yüklediğiniz faturalarınızı görüntüleyebilirsiniz. Problem yaşadığınızı düşünüyorsanız Satıcı Destek Hattı üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,
Trendyol Ekibi
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt Ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş Yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş Yap

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar