Keşfet

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Duyuru

Sitemiz Kurulum Aşamasında. Gördüğünüz TÜM SORUNLARI lütfen bize iletiniz. ~ Mesaj Gönder~

Trendyol Express Parçalı Sipariş Gönderim Süreçleri - Trendyol

PazaryeriDuyuru

Moderatör
Katılım
15 Mar 2023
Mesajlar
34
Değerli İş Ortağımız,

Trendyol Express ile oluşturulan siparişlerinizde; bir sipariş içerisindeki ürünlerin farklı koli/kutu ile gönderilmesi ve koli/kutuların üzerine aynı kargo barkodunun basılması durumunda bir takım sorunlar yaşanabileceğini hatırlatmak isteriz:

  • Aynı barkodlu koli/kutulardan birinin kaybolması eksik ürün şikayetlerinde artışa yol açabilmektedir.
  • Trendyol Express siparişinizin içeriğini bilmediği için, gönderinizde yanlışlıkla gönderilen mükerrer gönderi mi yoksa birden fazla ürün ayrı koli/kutu ile mi gönderiliyor ayırt edilememektedir. Bu durum operasyonel sorunlara yol açmakla beraber hakedişinizi alamayacağınız bir ürün gönderimi gerçekleştirme riskinizi artıracaktır.
  • Aynı barkodlu çoklu koli/kutu gönderimlerinde tüm paketlerin fiziken nerede olduğunun tespiti yapılana kadar müşteriye teslimat süresi uzayabilmektedir.
  • Koli/kutuların ayrı zamanlarda teslim edilmesi kargo takip taşıma statülerinin ilerlememesi ve hatalı görülmesine yol açabilmektedir.
  • Paketlerden biri müşteriye teslim edilmişken diğer paketin satıcıya dönmesi durumunda müşteride hem para hem de ürün kalmasına sebep olabilir.
Bu sorunları yaşamamak adına birden fazla ürün içeren siparişlerinizi tek koli koli ile göndermenizi, koli/kutulamanın birleştirilmemesi durumundaysa ekranlarından “İşlemler > Paketi Böl" seçeneğine tıklayarak Paket Bölme yapmanızı tavsiye ederiz.

trendyol


Saygılarımızla,
Trendyol Ekibi
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt Ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş Yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş Yap

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar